Статьи‎ > ‎

Відмова від проходження огляду на стан сп'яніння. Відповідальність

В Україні вже кілька років існує фіксована норма алкоголю в крові, яка становить 0,20 проміле. Встановлено, що 0,20 проміле рівноцінні 200 гр. вина для чоловіків і 100 гр. сухого вина для жінок, 200 гр. і 100 гр. шампанського, 50гр. і 30 гр. горілки, 50 гр. і 30 гр. коньяку, а також 500 гр. і 330 гр. пива відповідно. Дози алкоголю відповідають допустимій нормі через 30 хвилин після вживання і можуть відрізнятися для кожної конкретної людини.
Тому, у разі, якщо ваша норма алкоголю у крові становить більше 0, 20 проміле, Ви будете притягнені до адміністративної відповідальності і в такому випадку просто так не відбутися від представників Закону.
У поліцейських є список ознак, за якими вони можуть вважати водія напідпитку. Це, зокрема, запах алкоголю з порожнини рота; порушення координації рухів; порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці. Про сильне сп`яніння свідчать - звужені чи дуже розширені зіниці, які не реагують на світло; сповільненість або навпаки - підвищена жвавість чи рухливість ходи, мови; почервоніння обличчя або неприродна блідість. Наявність цих ознак дає підстави для поліцейського перевірити вас на наявність алкоголю в організмі.
Відповідно до інструкції МВС від 11 листопада 2015 року, огляд на стан сп’яніння проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі – спеціальні технічні засоби) або ж лікарем закладу охорони здоров’я (у сільській місцевості за відсутності лікаря – фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
Наказ МВС України повідомляє, що поліціянти мають право перевіряти вміст алкоголю в крові виключно сучасними і сертифікованими приладами. Сьогодні в їх арсеналі знаходяться такі тестери і газоаналізатори, як: AlcoQuant 6020; Alcotest 6510; Alcotest 6810; Alcotest 7410 Plus com; Алконт 01; Драгер.
Тепер давайте з’ясуємо чи може водій відмовитися від проходження огляду на стан алкогольного сп’яніння  та яка відповідальність за це передбачена.
Звертаю Вашу увагу на те, що відмова пройти огляд на предмет перебування у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння так само є правопорушенням, як і власне керування транспортним засобом у такому стані.
Відповідно до ст. 130 КУпАП керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції тягнуть за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі 10200 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік і на інших осіб - накладення штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Повторне протягом року вчинення будь-якого з подібних порушень тягне  за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі 20400 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки і на інших осіб - накладення штрафу у розмірі однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.
Якщо ж водій втретє протягом року вчинить аналогічне правопорушення, то на нього чекатимуть штраф у сумі 40 800 грн. та одночасне позбавлення права керувати транспортним засобом на 10 років.
Однак, не буде зайвим зауважити, що водій має можливість взагалі відмовитися відповідати на запитання поліцейського. Як зазначають правозахисники, таке право йому надає ст. 63 Конституції України, яка прямо передбачає, що громадянин не може бути притягнутий до відповідальності (тобто має на це право) за відмову давати пояснення або показання щодо себе, близьких родичів або членів сім'ї. Ця стаття дозволяє відмовитися і від тестування на алкоголь.
Водій має повне право відмовитися від огляду на місці. Особливо у випадку, якщо у нього виникли найменші сумніви з приводу коректності проведення процедури.  Для огляду можуть використовуватися лише затверджені спеціальні технічні засоби, а також в наявності мають бути свідоцтво про державну реєстрацію та свідоцтво про перевірку приладу, які водій має право зажадати.
У разі відмови від огляду на місці, інспектор виписує направлення на медогляд і зобов’язаний забезпечити доставку водія в медустанову не пізніше 2-х годин з моменту зупинки. Медзаклад має входити в список, затверджений МОЗ, використовувати сертифіковану апаратуру (мати свідоцтво про державну реєстрацію та свідоцтво про перевірку).
За результатами дослідження складається акт медичного огляду (із зазначенням точних даних), на підставі якого видається медичний висновок. Перший примірник висновку передається під підпис співробітнику поліції, другий — водієві, третій — залишається в медустанові.
Таким чином, Ви можете відмовитися від проходження огляду на стан сп’яніння на місці, проте в такому разі Ви зобов’язані будете пройти такий огляд у медичному закладі, оскільки відмова і від огляду на місці, і від проходження огляду в медустанові прирівнюється до підтвердження стану сп’яніння.
Насправді процедура оформлення протоколу у разі підозри на сп'яніння настільки складна, що виконати всі її етапи у відповідності з буквою закону можуть лише деякі інспектори. Тому в суді справи про відмову водія від огляду на стан сп'яніння майже завжди вирішуються на користь водія, якщо за них беруться грамотні адвокати.
Тому не зволікайте, а звертайтеся до Адвокатського об'єднання  «Захист» і ми Вам допоможемо.
За более подробной информацией и предварительной записи на консультацию обращайтесь по телефону:
 096-94-86-225, 050-70-77-993.
Comments