Статьи‎ > ‎

Скільки виплачує страхова компанія при ДТП?

      Обов’язкове страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів має на меті забезпечити відшкодування збитків, завданих дорожньо-транспортною пригодою.
      На сьогодні умови обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів визначено Законом №1961-IV «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів»
      Відповідно до ст. 9 ЗУ «Про обовязкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», страхова сума - це грошова сума, у межах якої страховик зобов’язаний здійснити виплату страхового відшкодування відповідно до умов договору страхування.
      Слід наголосити, що у вище зазначеному законі міститься такий термін, як «обов'язковий ліміт відповідальності страховика» — це грошова сума, в межах якої страховик зобов'язаний провести виплату страхового відшкодування відповідно до умов договору страхування. Договором страхування на індивідуальних умовах можуть бути визначені ліміти, вищі, ніж зазначені у цьому Законі ліміти.
      Отже, ліміт відповідальності (страхова сума) за полісом ОСЦПВ на одного потерпілого становить:
- за шкоду, заподіяну життю та здоров’ю – 200 000,00 грн (на кожну постраждалу особу);
- за шкоду, заподіяну майну – 100 000,00 грн (на кожен пошкоджений автомобіль, але до 5-ти автомобілів);
      Траба зазначити, що у 2019 році планувалося підвищення страхових лімітів з обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності (ОСЦПВ) (максимальних сум виплат) за шкоду майну, життю і здоров'ю, завдану внаслідок ДТП. Про це повідомили в МТСБУ. Так, за даними МТСБУ, кількість страхових виплат за Полісом обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, коли розмір збитку майну перевищив ліміт у 100 тис. грн., зросла за рік приблизно в 1,5 рази. Хоча сьогодні виплати> 100 тис. грн. складають трохи більше 1% від усієї кількості, але при цьому в загальній сумі виплат це близько 7%
      За 11 місяців 2018 за страховими випадками ОСЦПВ здійснено понад 121 тис. виплат, тобто в більш ніж 1300 страхових випадків збиток був понад 100 тис. грн., і максимального розміру страхової суми не вистачило для повної компенсації заподіяної в ДТП збитку.
      Ситуація, коли сума виплати перевищує страхову суму, дискомфортна і несправедлива як для потерпілого в ДТП, так і для винуватця. Потерпілому, який отримає виплату від страховика або МТСБУ, що не покриває повністю збиток, решту суми доведеться отримувати з винуватця. І найчастіше робити це через суд, що вимагає істотних витрат сил, засобів і часу. Винуватцю ж ДТП, не зважаючи на те, що він застрахував свою відповідальність, доведеться доплатити різницю зі своєї кишені. Іноді це можуть бути дуже значні суми.
     
      Останній раз ліміти страхових виплат за Полісом обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів були збільшені ще у лютому 2016 року, тож питання підвищення ліміту наразі є актуальним як ніколи.
МТСБУ підвищення лімітів було заплановане на кінець першого кварталу 2019 року. Планувалось, що максимальні суми виплат в 2019 році будуть збільшені на 30% і складуть 130 тис. грн. за шкоду майну, і 260 тис. грн. за шкоду життю і здоров’ю. Нові ліміти повинні будуть діяти тільки для договорів ОСЦПВ, укладених після набуття чинності відповідного розпорядження Нацкомфінпослуг.
      Як можна побачити, наразі ліміти не були підвищені, але водії усієї країни вірять у краще.

ПАМ`ЯТАЙТЕ ! 
Розмір штрафу за керування автомобілем без наявності полісу обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності становить від 425 грн до 860 грн. Проте, штраф за відсутність полісу не є одноразовим. Кожного разу, за відсутність Полісу поліцейські мають право складати протокол і виписувати штраф. Отже, на багато економніше придбати поліс, аніж сплачувати штрафи за його відсутність

За більш детальною інформацією звертайтесь за телефоном: +38 (095) 511-56-23; +38 (063) 108-09-52

Comments