Статьи‎ > ‎

Підвищення відповідальності за порушення ПДР

Законом України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції» від 7 липня 2016 року № 1446-VIII посилена відповідальність водіїв за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Тепер, згідно із законом, керування транспортом особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортом особі, яка перебуває в стані сп’яніння, передбачає штраф у розмірі 10 200 грн. та позбавлення права керування транспортними засобами на строк один рік. 
Повторне протягом року вчинення цих порушень передбачає накладення штрафу на водіїв у розмірі 1200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (20400 грн.) та позбавлення права керування транспортними засобами на строк три роки, і на інших осіб – накладення штрафу 20400 грн. з оплатним вилученням транспортного засобу чи без вилучення. 
Водії, які двічі протягом року піддавались адміністративному стягненню за керування транспортними засобами у стані сп’яніння, штрафуватимуть на 40800 грн. (2400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) та позбавлятимуть права керування транспортними засобами на строк 10 років.
Варто зазначити, що до цього часу за першу спробу сісти за кермо у нетверезому стані особі обходилось у 3400 грн. 
Станом на сьогоднішній день, значно посилена відповідальність за порушення Правил дорожнього руху.
Крім цього, пропонується посилити відповідальність за деякі інші види адміністративних правопорушень, а саме:
• за перевищення максимально дозволеної швидкості руху більше, ніж на 50 км/год, установити штраф 3400 грн. (зараз за це штраф 510 грн.);
• за залишення місця ДТП установити штраф 3400 грн. та передбачити можливість позбавлення за це права керування транспортним засобом на строк до шести місяцівт(зараз за це штраф 255 грн.);
• за керування транспортним засобом особою, яка не має права керування транспортним засобом, установити штраф у розмірі 10 200 грн., а вразі вчинення цього порушення повторно протягом року – штраф 40 800 грн. (зараз за це передбачено штраф 510 грн.);
• за керування транспортним засобом особою, позбавленою права керування транспортним засобом, установити штраф у розмірі 20 400 грн., а за повторне вчинення цього порушення протягом року – штраф у розмірі 40 800 грн. (зараз за це передбачений штраф у розмірі 510 грн.).
Також, пропонується внести зміни до ст. 286 КК України щодо посилення кримінальної відповідальності за порушення правил дорожнього руху. 
Пропонується збільшити розміри покарань за вже передбачені вказаною статтею склади злочинів, а також додатково передбачити кримінальну відповідальність за порушення ПДР в стані алкогольного чи іншого сп’яніння, що спричинило нанесення:
- тілесних ушкоджень середньої тяжкості передбачається відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк до 3 років, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк від 3 до 5 років;
- тяжких тілесних ушкоджень або загибель людини передбачається відповідальність у вигляді позбавлення волі на термін від 7 до 12 років, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк від 5 до 10 років.

Якщо Вас цікавить більш детальна інформація про зміни в законодавстві або Вам необхідна юридична консультація Ви можете звернутися до Центру юридичної  допомоги, де наші висококваліфіковані та досвідчені адвокати зможуть дати відповідь на будь-яке питання, та надати Вам професійну, якісну допомогу.
За детальною інформацією та попереднім записом на консультацію звертайтесь за телефоном гарячої лінії: +38(098)-702-86-69 - юрист Центра надання юридичної допомоги "Захист" Власюк Марина Миколаївна.
Дзвінки приймаються цілодобово, якщо оператор зайнятий, ми Вам передзвонимо.
Будемо раді Вам допомогти!
Comments